Часто задаваемые вопросы

  1. Чому INTECRATOR названий програмою, яка працює за моделлю Venture Builder?

    INTECRATOR – це Venture Builder, який, в свою чергу, є програмою спільної розробки рішень стартапу при безпосередній участі корпоративного партнера, за допомогою його технічної бази та фінансів.

  2. Хто є основним організатором програми INTECRATOR?

    Основним організатором і водночас інвестором програми є компанія Intecracy Ventures. Компанія EY в Україні виступає корпоративним партнером, ментором та консультантом.

  3. Що отримує відібраний стартап?

    На першому етапі:

    3-х місячну прагматичну менторську програму і технічну оцінку перспектив існуючого у стартапу рішення.

    На другому етапі:

    • Технічних спеціалістів для розробки програмного забезпечення;
    • Юридичних спеціалістів для створення та підтримки юридичної особи;
    • Бек-офіс спеціалістів для підтримки бухгалтерських, юридичних, маркетингових питань, HR, PR та ін.

    А також:

    • Доступ до пілотних В2В клієнтів;
    • Допомога при fundraising від третіх осіб;
    • Місце для роботи.
  4. Яка тривалість всієї програми INTECRATOR?

    Перший етап: 3 місяці.

    Другий етап: мінімум 9 місяців.

  5. Скільки стартапів може потрапити в програму?

    В рамках пілотного запуску програми, INTECRATOR планує відібрати до 5-ти команд.

  6. На які типи команд розрахована програма?

    На стадії подачі заявок INTECRATOR відкритий для всіх. Однак, найбільшу увагу ми приділятимемо маленьким командам з рішеннями на ранніх стадіях (альфа-прототип без UI/UX), які з різних причин не відповідають класичному профілю стартапу, а отже, не завжди можуть пройти в класичні акселераційні програми. Це можуть бути як студенти, так і досвідчені програмісти, винахідники та науковці. Головне – бажання максимально швидко та якісно завершити підготовку продукту для виходу на ринок.

  7. Подача заявок відкрита тільки для команд з великих міст (Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів)?

    Ні, подавати заявки можуть команди з усієї України. У містах-мільйонниках ми проведемо одноденні перегляди обмеженої кількості команд. Не важливо, чи ви відправили свою заявку онлайн, чи зустрілися з нами особисто під час відборів – ми розглянемо кожну заявку. Звісно, що більше шансів ефективніше донести свою ідею може бути у тих, з ким зможемо зустрітися на відборах в містах, проте «розумні» заявки не пройдуть повз нашу увагу у будь-якому випадку.

  8. Яку долю отримає INTECRATOR?

    На першому етапі програми стартап не передає жодної частини своїх акцій INTECRATOR. Для стартапу, котрий потрапить у другий етап програми, буде створено компанію. У новоствореній для стартапу компанії, INTECRATOR фіксує ТИМЧАСОВИЙ НОМІНАЛЬНИЙ контроль – 50% + 1 акція. Зі стартапом обумовлюються ключові «віхи» розвитку (НЕ KPI) – MVP, MSP, перший пілотний клієнт, досягнення мінімального обороту і т.д. – з кожним індивідуально, в залежності від проекту. Далі передбачено юридичний механізм, при якому в міру досягнення кожної «віхи», команда стартапу по обумовленому графіку розширює свою частку в стартапі.

    При досягненні всіх «віх», співвідношення часток засновників стартапу до INTECRATOR становитиме 70/30, а, можливо, і 75/25 на користь засновників стартапу. Це нормальне співвідношення, враховуючи, що INTECRATOR виступає, по суті, першим повноцінним pre-seed/seed інвестором стартапу. Уже після досягнення першої обумовленої «віхи», команда стартапу має можливість повернути собі номінальний контроль над компанією, згідно з обумовленим юридичним механізмом.

  9. Навіщо INTECRATOR така складна модель розподілу часток в стартапі?

    Така модель покликана мотивувати команду стартапу максимально оперативно рухатися з розробкою проекту і досягненням практичних етапів його розвитку. З іншого боку, вона юридично захищає INTECRATOR від можливої нечесної поведінки команд, які націлені тільки на «утилізацію» коштів акселератора, а не на реальний запуск продукту. Нарешті, така схема захищає INTECRATOR від втрати вкладених коштів і зусиль в проекти, коли в міру розвитку проекту команда стартапу «розпалася» з різних причин і не здатна далі продовжувати роботу над проектом.

  10. Якщо у INTECRATOR з самого початку є юридичний контроль над компанією стартапу, як стартап може бути впевнений у своїй залученості до прийняття важливих рішень?

    1. У INTECRATOR на старті не 100% акцій, а 50% + 1. Усі договори будуть підписані за англійським правом, і буде реалізований стандартний алгоритм прийняття ключових рішень в режимі supermajority – тобто при наявності 75% + 1 голос. Відповідно, стартап-команда може бути впевненою в своїй участі під час прийняття ключових рішень щодо розвитку стартапу, які відповідають баченню команди. В тому числі, це стосується і залучення інвестицій третіх сторін, які можуть розмити частки учасників – такі інвестиції зможуть відбуватися тільки за взаємною згодою сторін.
    2. Договори передбачають обмеження одностороннього виходу з долі в компанії стартапу для обох сторін на період не менше 18 місяців після початку програми. Відповідно, жодна зі сторін не зможе покинути проект, крім випадку взаємної згоди.
  11. Чи є відповідальність INTECRATOR за неякісне виконання своїх обіцянок щодо спільної розробки продукту?

    Безумовно, відповідальність INTECRATOR буде закладена в договорі. Формування меж неякісного виконання роботи з боку INTECRATOR або самих стартап-команд – досить складний процес з юридичної точки зору. Отже, перед початком програми відібрані стартапи та INTECRATOR матимуть достатньо часу для узгодження юридичних аспектів та умов договору.

    Корпоративні організатори програми також цінують власну репутацію та досвід тих стартапів, які вже розвивалися в рамках Intecracy Ventures. Вони також безпосередньо зацікавлені в якісному виконанні обіцянок зі свого боку, з огляду на кількість ресурсів, вкладених ними в програму. Усе, що стартап отримав з точки зору технічної допомоги, буде фіксуватися й документуватися для врегулювання у разі можливого виникнення критичних питань.

     

  12. Инвесторы не люблять, коли в проекті є відразу дуже велика частка корпоративного організатора «будівельника венчурів». Як ця проблема буде вирішуватися?

    Нам відомо про існування подібного сприйняття з боку венчурних фондів. Однак такий підхід стосується ситуацій, де після закінчення програми у засновників стартапу залишається не більше 50-60% частки в капіталі при незрозумілих перспективах подальшого розвитку проекту.

    У нашій ситуації у засновників залишиться 70-75%, що відповідає традиції фондування проектів великими корпоративними венчурами. При цьому, до кінця програми продукт матиме перших пілотних клієнтів, а також зрозумілу траєкторію розвитку проекту. Більше того, наша модель дозволяє обійти необхідність раундів фінансування стадії pre-revenue, що значно допоможе вирішити проблему фандрейзингу від зовнішніх інвесторів.

     

  13. Чи бере компанія EY участь в капіталі компаній стартапів або капіталі INTECRATOR?

    Ні. EY, відповідно до своїх корпоративних політик не може володіти частками в проектах. EY виступить як корпоративний консультант для вашого проекту та буде разом з нами працювати над успіхом стартапу.

  14. Яка перевага INTECRATOR в порівнянні з YCombinator, 500 Startups, або десятками інших акселераторів в Україні? Як участь в програмі допоможе стартапу?

    INTECRATOR не порівнює себе з іншими програмами і не намагається конкурувати з ними. INTECRATOR пілотує відносно нову для України модель акселерації – це Venture Builder. Це коли ми не просто даємо вам гроші, а далі працюйте самотужки як виходить. Ми зацікавлені у випуску продукту на ринок і ділимося своїм досвідом, ресурсами та можливостями, щоб реально запустити ваш проект та зробити його прибутковим.
    Наш формат – не для просунутих стартаперів, які мають кошти і вміння самі розвивати свій продукт, і використовують акселераційні програми для отримання міжнародного нетворкінгу. Ми для тих, кому потрібна технічна допомога у вдосконаленні  продукту й ефективному адмініструванні бізнесу.
    Суттєва перевага INTECRATOR – ми вміємо розгледіти круту ідею, коли її ще не встигли загорнути у звабливу обгортку для інвесторів, ми бачимо перспективу ідеї, коли вона лише зароджується.

  15. Чому INTECRATOR просто не хоче дати стартапам по 50 чи 100 тис. доларів та взяти за це 7%?

    1. Ми хочемо дати більше та майже завжди для запуску стартапу у життя не вистачило «ще пару тисяч доларів».
    2. Ми хочемо підказати вам як ефективно розпорядитися інвестицією, щоб продукт вийшов на ринок та був успішним там, й уникнути поширеної ситуації, коли інвестиційні гроші закінчились через 3-6 місяців, продукту немає, маркетингу немає, команда ледве дихає.
    3. Контроль за цільовим використанням коштів акселератора в таких випадках близький до нуля. Такий підхід можуть дозволити собі програми-філантропи, або програми-монстри (типу YCombinator), які випускають сотні стартапів на рік та фінансуються найбільшими світовими фондами. INTECRATOR підходить до цього питання інакше.
    4. Наше завдання в INTECRATOR – створити економічно розумну бізнес-модель корпоративного розвитку стартапу, яка матиме переваги як для корпоративних організаторів, так і для стартапів, у які повірив INTECRATOR.
ФОРМА ДЛЯ СТАРТАПЕРА
Спасибо за запрос!
Пожалуйста, заполните поля ниже:
Загрузите pitch deck и детальное описание проекта
ФОРМА ДЛЯ ИНВЕСТОРА
Заполните, пожалуйста, поля ниже::
Отправить сообщение